سالی که نکوست، در سوگ آب و هوای تهران

تهران شهری مهاجر نشین است و نوروز که می‌آید، بسیاری برای تفریح و تفرج و زیارت، یا دیدن دوست و آشنا و قوم و خویش و زادگاهشان،  تهران را ترک می‌کنند، مایه‌دارترها هم البته می‌روند خارج از ایران؛ ما می‌مانیم و شهری با هوای پاک و دور از آلودگی صوتی خودروها و بوق زدن‌های آزار دهنده.

اگر من خدا بودم: آفرینش آدم

اگر من خدا بودم انسان را اینگونه می‌آفریدم:

بازی وبلاگی: اگر من خدا بودم

اگر الله با صوتی ملکوتی در گوش شما نجوی می‌کرد:
«بسم خودم الرحمن و الرحیم
یا ایها الفرزند
من بسیار پیر و افسرده شده‌ام و مشکلات این دنیا دو چندان گشته و کفر و کافران رو به فزونی؛ در فکر یافتن کسی هستم که قدرت خود را به او انتقال دهم و بروم در بهشت در کنار حوریان سیاه چشم و پسران تازه سبیل سبز شده، چندی را به آرامش و آسایش سپری فرمایم، اما لازم است پیش از آن تو را بیازمایم، برایم بگو اگر تو خدا بودی چه می‌کردی؟»

اگر مایلید در این بازی وبلاگی شرکت کنید، در وبلاگ و فیسبوک و تویتر و هر جای دیگر بنویسید «اگر خدا بودید چه می‌کردید» و هشتگ یادتون نره!

#اگرمن‌خدابودم
#اگر_من‌_خدا_بودم

بازی با «ایران» و «جمهوری اسلامی ایران»

متاسفانه بسیاری از سیاستمداران و رسانه‌های خبری آگاهانه یا از روی ناآگاهی «ایران» را بجای «جمهوری اسلامی ایران» کار می‌برند و برعکس.

بطور مثال جناب اوباما می‌گوید: «ایران در مسیر توافق گام برداشته است» و درست آن است که بگوید «حکومت اسلامی ایران یا دولت وقت ایران در مسیر توافق گام برداشته است».

وقتی اوباما در پیام نوروزی‌اش از «آینده‌ای متفاوت میان ایران و آمریکا» سخن می‌گوید، باید پرسید منظور ایشان «آینده متفاوت میان دولت مذهبی و دیکتاتور و تمامیت‌خواه ایران با آمریکا» است یا «میان مردم ایران و منافع آن‌ها با آمریکا»؟!

اوباما بداند مردم ایران نه انرژی اتمی می‌خواهند نه بمب اتمی! اوباما بداند که هر توافق و حمایتی از رژیم اسلامی ایران به معنای دشمنی با مردم و منافع آن‌هاست!

تبریک سال نو از سوی گوگل

تیم زبان فارسی Google همراه دو بیت شعر از جمال‌الدین محمدبن عبدالرزاق اصفهانی شاعر سده ششم هجری رسیدن سال نو و عید باستانی نوروز، آغاز بهار و تولد دوباره طبیعت را شادباش گفته و آرزو کرده که سال ۱۳۹۴ خورشیدی برای ما سالی سرشار از شادی، کامیابی و پیروزی باشد.


اینک اینک نوبهار آورد بیرون لشکری هریکی چون نوعروسی در دگرگون زیوری
گر تماشا می‌کنی برخیز کاندر باغ هست باد چون مشاطه‌ای و باغ چون لعبت‌گری

پیامک روحانی برای من و پیام من برای دنیا

آقای روحانی ـ که خدا او را را تندرست نگهدارد برای روز سرنگونی رژیم و محاکمه - لطف نمودند و به حساب ملت پیامکی برای من و سایر مشترکین خطوط داخلی ارسال فرمودند. در این پیامک آمده:

نوروزی فاطمی و سالی همراه با سربلندی و سلامت برایتان آرزومندم.
حسن روحانی، رئیس جمهور

نوروز ما که فاطمی نیست و مبادا که چنین شود، ایشان رئیس جمهور ما نیست و نخواهد بود، اما ما هم پیامی داریم در واکنش به پیامک ایشان و نیز ندانم‌کاری‌های دولت آمریکا و متحدانش و جناب اوباما که بزعم من و همفکرانم از نگرش نادرست و ناآگاهی نسبت به اسلام و حکومت‌های اسلامی و گروه‌های اسلامی سرچشمه می‌گیرد، پیامی برای تامل و نه پذیرش!

پیشنهادی برای چیز ماندگار اوباما

اوباما مرد خوبی است، به ظاهر پدر و همسر خوبی هم هست، اینکه چقدر برای آمریکایی‌ها رئیس جمهور خوبی است، به خودشان مربوط است، اما وقتی پای مسلمانان و حکومت‌های اسلامی و تروریست‌های مسلمان به وسط کشیده می‌شود، آقای اوباما بسیار ناشی عمل کرده و می‌کند.

فرزند بهتر زندگی بهتر

پیش‌‌تر شرط‌ و شروط برای داشتن زندگی زنانشویی و ازدواج موفق را ذکر کردم و در ادامه شروطی را برای داشتن فرزند و باروری ذکر می‌کنم که رعایت آن‌ها در کنار  شرط‌هایی برای ازدواج موفق، در جهت زندگی بهتر و جامعه شاد و سالم‌تر الزامی است.

چگونه یک داستان بلند بنویسیم

یکی از مشکلات زندگی در عصر شتاب این است که معمولا کسی حوصله خواندن متون طولانی را ندارد مگر اینکه آنقدر گیرا و مهیج و گرم باشد که خواننده را تا  آخرین خطش همراه کند.

پیشنهاد برای ایجاد و طراحی سایتی بهتر از بالاترین

وقتی به سابقه سایت بالاترین می‌نگرید در کنار همه نکات مثبت این سایت قدرتمند، همیشه افرادی را می‌یابید که از شیوه تبعیض آمیز یا جهت‌گیری سیاسی یا مذهبی مدیران یا پاسخگویی یا عدم سرعت در پاسخ یا نقض قوانین یا برخورد‌های غیرقانونی و جانبدار و دستکاری مدیریت سایت در رابطه با لینک‌های ارسالی و موارد دیگر ناراضی و شاکی بوده‌اند.

خمینی بنفش و مردان پارس

اسکناس پنجاه‌ هزار ریالی با تصویر نیمه سر در بنفش شده دانشگاه تهران بجای تصویری که آدم را یاد جاه‌طلبی اتمی رژیم می‌انداخت رونمایی شد.
در طرح جدید جمله پیامبر اسلام «دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت» نیز حذف شده است.

مردان حذف شده پارس وقتی خمینی بر صندلی قدرت نشست و هنوز بنفش نشده بود برای خرید یک چلوکباب مشتی فرد اعلا صد ریال می‌پرداختند، حالا یک چلوکباب را نه به آن کیفیت و کمیت شاید بتوانند با یک خمینی بنفش مبادله کنند.

اگر مردان پارس بجای جستجو در ثریا کمی جلوی پایشان را می‌نگریستند ارزش پولشان چند صد برابر کمتر نشده بود و حال و روز بهتری داشتند.

ازدواج و شروطی برای موفقیت

پیش از آشنایی با رادیو همراه و دکتر هلاکویی می‌پنداشتم که سه شرط اصلی و اساسی و نخست برای یک ازدواج موفق و خانواده شاد عبارتند از:
یک: هم‌سطح بودن سواد و ثروت و فرهنگ و موقعیت اجتماعی خانواده پسر و دختر، «سواد و آگاهی بیشتر و بالاتر برابر است با ازدواج موفق‌تر»،
دو: تقریبا برابر بودن شکل و قد و قامت و سن و سال و زبان و قوم و لهجه و نگاه و اندیشه دختر و پسر،
سه: وضعیت اقتصادی «کار و مسکن و ...»  مناسب و متناسب برای شروع زندگی زناشویی بدون دغدغه.

تجمع سراسری معلمان در اعتراض به وضعیت اسفناک معیشت‌شان

امروز بخشی از معلمان به ستوه آمده در نقاط مختلف کشور در اعتراض به میزان دستمزدشان به خیابان آمده و می‌آیند.

داعشان بت پرست و تخریب آثار تاریخی

جانورهای دولت اسلامی عراق و شام به این بهانه که آثار تاریخی بت هستند و انهدام آن‌ها ثواب است با تیشه و چکش و پتک و تبر دست به تخریب بخشی از هنر هنرمدان باستانی زده‌اند.

احتمالا بسیاری از این جانواران مسلمان که سال‌ها در کشورهای متمدن بسر برده‌اند بخوبی می‌دانند که هیچکس این آثار را نمی‌پرستد و خدای خود نام نمی‌نهد، اما کو مغز برای تفکر سالم، وقتی در گنداب اسلام و وحشی‌گری فرو می‌روی.

برای آگاهی این موجودات عرض می‌کنم که پیامبر شما محمد بن عبدالله  مانند برخی از پیشینیان قوم و ایل و تبارش معتقد بود که الله از باقی خدایان یا همان بت‌ها بزرگتر است و هر چند یک روز باقی خدایان را تخریب کرد اما خانه آن‌ها را دست نخورده باقی گذاشت تا امثال شما بت پرستان همچنان دور آن بچرخید یا در آرزوی چرخیدن به دور آن باشید!

در محکومیت ترور وبلاگ نویس ابیجیت روی

ما را می‌توانید بکشید، اما حقیقیت را هرگز!