ترجمه سایت با مترجم گوگل

گوگل ابزارک جدیدی را برای ترجمهٔ خودکار وبلاگ‌ها و وبسایت‌ها ارائه نموده است.

گرچه مترجم گوگل این ادعا را ندارد که جایگزینی برای مترجمان ماهر و هنرمند خواهد بود و گرچه ترجمه‌ های این مترجم در حال حاضر روان و سلیس و خالی از خطا نیستند، اما تلاشی هستند در جهت ارتباطی نزدیکتر بین ساکنان این کرهٔ خاکی و بسط و فهم معلومات منتشر شده، که باید  از هر رو سپاسگزار مجریانش بود.
مترجم گوگل قادر است محتویات وبسایت ها را به ۵۱ زبان ترجمه کند. اگر مایلید این فرصت را پدید آورید تا بازدیدکنندگان وبلاگ و وبسایت شما با یک کلیک کلام شما را به زبان خودشان مشاهده کنند، ابزارک مترجم سایت را در سایت و وبلاگ خود قرار دهید.

به سایت مترجم گوگل بروید، با استفاده از نوار کشویی زبان سایت خود را انتخاب کنید، سپس متن نوشته شده HTML در زیر عبارت شمارهٔ سه را کپی و در قالب وبسایت خود قرار دهید.


اگر از بلاگر Blogger استفاده می‌کنید می‌توانید پس از ورود با کلیک روی سفارشی کردن Customize و سپس چیدمان Layout و افزودن یک ابزار Add a Gadget و روی علامت بعلاوه جلوی HTML/JavaScript یا خود این عبارت، متن کپی شدهٔ پیش گفته را در قسمت پایین کادر باز شده قرار دهید و در کادر بالا نیز می‌توانید عنوانی بدلخواه چون ترجمه بنویسید یا اصلا آن قسمت را خالی بگذارید، سپس روی ذخیره SAVE در این قسمت و مجددا روی ذخیره در قسمت چیدمان کلیک نمایید.

در وبلاگ گوگل آمده اگر زبان شما همان زبان وبلاگ باشد، نوار ابزار مترجم را نخواهید دید، اما دیگران با مشاهدهٔ این نوار ابزار و انتخاب زبانشان و کلیک بر دکمهٔ Translate می‌توانند سایت شما را به زبان خودشان مشاهده کنند.


منبع:

۱ نظر: