گذاشتن تصویر در زمینهٔ جیمیل

درج تصویر در متن نامهٔ جی میل Gmail

چند وقتی است که این امکان بوجود آمده که بتوان تصویر دلخواه را از رایانه یا وب به متن نامه منتقل ساخت.

فعال کردن امکان گذاشتن تصویر در متن نامه
برای اینکار ابتدا وارد صندوق پستی جیمیل شوید و روی Setting در قسمت بالای صندوق پستی کلیک کنید.

در پنجرهٔ گشوده روی زبانهٔ Labs کلیک نمایید.
در بخش Inserting images با کلیک بر روی دایره کنار Enable گذاشتن تصویر را ممکن سازید و سپس در پایین همین پنجره با کلیک بر Save Changes تغییر بوجود آمده را ذخیره کنید.

مشاهده خواهید کرد که روی نوار ابزار نگارش، نشانهٔ تصویر اضافه شده است.


گذاشتن تصویر در متن نامه
برای تکمیل یا زیبا سازی نامه تان با کلیک بر نشانهٔ تصویر ، تعیین کنید که تصویر از رایانه My Computer یا از اینترنت Web address انتخاب شود.

در صورتی که می‌خواهید تصویری را از کامپیوترتان انتخاب شود روی Browse کلیک کنید، تصویر را بیابید و Open را بزنید و پس از بار گذاری و ظاهر شدن تصویر روی OK کلیک کنید.
در صورتی که می‌خواهید تصویری را از کامپیوترتان انتخاب شود، نشانی اینترنتی تصویر را در کادر جلوی Image URL وارد کنید و پس از بار گذاری و ظاهر شدن تصویر روی OK کلیک کنید.
شما می‌توانید عکس های متعددی را تزیین بخش نامه تان کنید، اگرچه اینکار باعث می‌شود تا بسته به سرعن اینترنت مدت بیشتری صرف ارسال آن کنید.
با کلیک روی OK تصویر در متن نامه قرار می‌گیرد و نوار ابزاری را مشاهده خواهید کرد.

این نوار ابزار را با کلیک روی تصاویر نیز مشاهده خواهید نمود. با کلیک روی Small در این نوار ابزار تصویر کوچک می‌شود و Medium تصویر را متوسط و Large تصویر را بزرگ و Original size تصویر را به اندازهٔ اصلی اش نشان خواهد داد و با کلیک روی Remove تصویر حذف خواهد شد.
شما می‌توانید روی تصویر کلیک کنید و آن را به نقطه ای دیگر از نامه منتقل کنید و سپس دکمه ماوس را رها کنید.
...
پیوست تصاویر
شما می‌توانید مانند گذشته تصویر یا هر فایل دیگری را ضمیمهٔ نامهٔ خود کنید.

برای اینکار روی Attach a file کلیک کنید، سپس در پنجرهٔ باز شده ابتدا روی تصویر یا فایل انتخابی و سپس روی Open کلیک کنید. پس از لحظاتی بار گیری به پایان می‌رسد و نام تصویر یا فایل انتخابی و حجم آن را در زیر موضوع نامه Subject مشاهده خواهید کرد. در صورت لزوم روی Attach another file کلیک کنید تا تصویری دیگر پیوست شود و در پایان برای ارسال روی Send کلیک کنید.آموزش تصویری اشتراک و ایجاد ایمیل در جیمیل
آموزش نامه نگاری با جیمیل
چگونه جیمیل را حذف کنیم
دسته بندی خودکار نامه‌ها در جیمیل پیش از رسیدن نامه‌ها
برچسب گذاری و طبقه‌بندی نامه‌ها در جیمیل

۲ نظر: