تصویر ممنوع

در سایت پرشین وبلاگ زیر عنوان استفاده از هرگونه تصویر در وبلاگ های فارسی ممنوع آمده: « با توجه به اینکه هیچ یک از سرویس های وبلاگ فارسی امکان آپلود عکس را در داخل این سرویس ها ندارند، وبلاگ نویسان برای استفاده از تصویر در وبلاگ هایشان باید عکس های خود را در داخل یکی از سرویس های رایگان آپلود کنند و سپس آدرس عکس را در وبلاگ خود قرار دهند. روز گذشته دسترسی به سایت Tinypic.com، محبوب ترین سرویس آپلود عکس وبلاگ نویسان در ایران مـسدود شد... در حالی که وبلاگ نویسی در تمام دنیا به سوی راه اندازی سرویس های پادکست ، ویدئو بلاگ و فتوبلاگ میرود، این سیر در ایران روند معکوس طی میکند. و بسوی فقط متن نویسی پیش میرود...»

در گردشی سریع دریافتم آش به آن شوری که گفته شده، نیست یا هنوز آنچنان شور نشده ، گر چه احساس می کنم تلاش هایی در جهت کوچکتر کردن دایره می شود، دایره ای که محدودی در حد آن پایت را دراز کنی، ببینی، بنویسی، بخوانی، نفس بکشی، گفتگو کنی... و این البته، چیز تازه ای نیست، نه در ایران، نه در جهان، نه در گذشته، نه در آینده احتمالا.

زیاد دل ناگران این موضوع نباشید، فکر کنید این بنده خداها چه فشار و اندوه و استرس و هزینه ای را باید تحمل کنند در مسدود کردن دنیای جدیدی که مسدود شدنی نیست.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر