سیما در سال اصلاح الگوی مصرف

قسمت اول: سیمای نوروزی

سایت تابناک در مطلبی تحت عنوان چرا رسانه ملی در اين روزها شاد نيست؟ می نویسد: «امسال نه تنها لحظه تحویل سال را رسانه ملی به گونه‌ای برگزار کرد كه بسیاری از بینندگان را آزرده ساخت، بلكه برنامه‌های نوروزی این رسانه تأثیرگذار و فراگیر تا امروز از رنگ و بوی بهار، شادی و طراوت برخوردار نبوده است.» در زیر این مطلب تعداد بسیار زیادی از بینندگان آزرده خاطر از رسانه ملی نظر داده اند و بعضی هایشان تهدید به استفاده از ماهواره های بیگانه بجای رسانه ملی نموده اند.سیما

اما شادی مفهومی نسبی است و واحد مرکزی خبر به انعکاس گلچینی از نظرات افراد VIP پرداخته که رسانه ملی را در این روزها شاد و موفق توصیف کرده اند :

حجت الاسلام دکتر ناصر سقای بی ریا به ویژه به برنامه های شبکه قرآن اشاره کرد و افزود: فیلمهای ارزشی و برنامه های متنوع مستندی که در همه شبکه ها پخش شده، هم اطلاعات و دانش مردم را افزایش می دهد و هم برای مردم سرگرمی و نشاط به دنبال دارد.

دکتر فرقانی کارشناس ارشد ارتباطات گفت : صدا و سیما امسال برای ایام تعطیل نوروز تدارک خوبی دیده بود و در مجموع برنامه‌های سرگرم‌کننده و شاد و خوبی داشت .

سیدجلال یحیی زاده عضو کمسیون فرهنگی مجلس ‌برنامه های نوروز امسال را در مقایسه با سالهای گذشته در مجموع دارای تنوع بهتر و موضوعات مناسبتر دانست و افزود : مسائل دست به دست هم داده و برنامه های امسال مناسبتر و انتخاب موضوعات با فضای عید و کشور همگون تر بوده است .

محمد ابطحی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس برنامه های صدا و سیما را در ایام نوروز بسیار خوب توصیف کرد و گفت : این برنامه ها شادی را در ابتدای سال به خانه مردم وعلاقه مندان آورد.

اسفندیار رحیم مشائی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت : برنامه های تلویزیونی در این ایام در مجموع مثبت بود.

ملکیان معاونت مطبوعاتی وزیر ارشاد در مجموع عملکرد صدا و سیما در اقناع مردم را موفق ارزیابی کرد و گفت : صدا و سیما در تعطیلات امسال توانست اوقات خوبی را برای مردم به ویژه کودکان و نوجوانان فراهم کند.

سردار محمد رویانیان رئیس پلیس راهور ناجا افزود : صدا و سیما با پوشش خبرهای جاده ای بسیاری از مشکلات را در حوزه حمل و نقل و ترافیک جاده ای بویژه در تعطیلات نوروز کاهش داد.

قربانعلی دری نجف آبادی دادستان کل کشور برنامه های نوروزی صدا و سیما را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به طور قطع برنامه های رسانه ملی در ایام نوروز خوب است .

اشعری رئیس کتابخانه ملی گفت:‌ تلویزیون در ایام عید امسال توانست اوقات خوبی را برای مردم فراهم کند... تنوع فیلم های سینمایی و سریالهای داخلی و خارجی که در ایام عید امسال از تلویزیون پخش شد امسال به قدری زیاد بود که تقریبا تمام سلیقه ها را راضی می کرد.

مهرداد بذرپاش مدیرعامل شرکت سایپا گفت: برنامه های شبکه‌های مختلف خوب بود و در نظرسنجی کلی که از اعضای خانواده و فامیل داشتیم همگی راضی بودند.

باقری استاد ارتباطات دانشگاههای تهران گفت: اگر کارکردهای رسانه‌ را به چهار یا پنج دسته تقسیم کنیم یعنی آموزش ،اطلاع‌ رسانی ، تفریح و سرگرمی و تبلیغات، من فکر می‌کنم که در بحث تفریح و سرگرمی صدا وسیما به علت طبیعت برنامه‌هایی که روزهای نوروز پخش می‌کند نمره قابل قبولی می گیرد

محمدمهدی عسگرپور رئیس خانه سینما گفت : در ایام نوروز برنامه‌های خوب و متنوعی از طریق شبکه‌های مختلف بخصوص درحوزه سیما پخش شد که قابل تقدیراست.

محمدرضا شرف الدین مدیرعامل انجمن سینمای دفاع مقدس گفت : برنامه های نوروزی صدا وسیما خیلی خوب بوده است... برنامه های شبکه معارف ، شبکه جوان و شبکه قرآن خیلی خوب بود ، شبکه قرآن به خصوص چند تا تلاوت جدید و برنامه جدید داشت که فوق‌العاده جذاب بود... در برنامه های نوروزی امسال به آداب و رسوم و سنتهای ملی بیشتر توجه شده بود... کاملا پیدا بود که یک تدبیر درست و یک خرد جمعی این مسایل را برنامه‌ریزی کرده بود و معلوم است که مدیران شبکه‌ها و دست‌اندرکاران برنامه‌ها توانستند هماهنگی خوبی داشته باشند.

لطفا قسمت دوم:چه کنیم را مطالعه نمایید.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر