جیمیل آفلاین Offline Gmail


استفاده از پست الکترونیک جیمیل بدون اتصال به شبکه
گوگل مدتی است که این امکان را فراهم ساخته تا کاربرانش بتوانند در حالت آفلاین و پس از قطع ارتباط با اینترنت، سر فرصت و با خیال راحت نامه های خود را مطالعه کنند، آنها را دسته بندی کنند، بایگانی کنند، دور بریزند، و حتی پاسخ دهند یا نامهٔ جدیدی بنویسند. در وبلاگ جیمیل آمده که از این پس حتی می‌توان فایل‌های مورد نظر را در حالت آفلاین پیوست نامه کرد و سپس آن‌ها را ارسال نمایید.
البته نامه های جدید بجای ارسال Send، موقتا در قسمت Outbox «نامه های ارسالی: محل نگهداری نامه هایی که بايد ارسال شوند» قرار می‌گیرند و در اولین زمان اتصال به اینترنت به صورت خودکار ارسال می‌شوند.

نصب چرخ دنده های گوگل:
برای استفاده از جیمیل به صورت آفلاین، باید چرخ دنده های گوگل google gears را روی مرورگرتان نصب نمایید. برای نصب google gears ابتدا باید GearsSetup را دانلود کنید. برای دانلود این چرخ دنده ها و استفاده در ویندوز و اپل Mac و لینوکس Linux و اندریود Android به اینجا gears.google.com بروید و روی Install Gears کلیک کنید. در مرورگر گوگل کروم این چرخ دنده ها از پیش نصب شده است. با کلیک روی GearsSetup پنجره ای باز می‌شود، در آن پنجره با کلیک بر Agree and Download شرایط گوگل را بپذیرید. سپس روی Run کلیک کنید تا این برنامهٔ حدود پانصد و پنجاه کیلو بایتی دانلود شود. پس از نصب، مرورگر خود را ببندید و با کلیک بر آیکن نصب شدهٔ GearsSetup و سپس کلیک روی Run به سرور گوگل وصل شوید تا google gears با حجم حدود ده مگا بایت روی رایانه تان نصب شود.  در پایان روی Close کلیک کنید. با پایان نصب، افزونهٔ google gears در مرور‌گرتان نصب خواهد شد.‌ ممکن است به دلیل تحریم آمریکا با عبارت This product is not available in your country مواجه شوید، برای دور زدن تحریم می‌توانید با استفاده از فی‍ ـلـ ‍ـترشکـ‍ ـن چینی چرخ دنده ها را نصب کنید و اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده می‌کنید به اینجا بروید و افزونهٔ Google Gears Portable را نصب کنید و از این امکان شیرین گوگل بهره مند شوید.

فعال سازی درصندوق پست الکترونیک جیمیل:
به صندوق پستی جیمیل بروید، شناسه و رمز عبور خود را وارد کنید و وارد صندق شوید. 
روی Setting در بالای صفحهٔ صندوق پستی کلیک کنید.  در پنجرهٔ باز شده روی زبانهٔ Offlin کلیک نمایید و سپس با کلیک بر روی دایرهٔ کنار Enable  امکان دسترسی به جیمیل آفلاین را فراهم سازید.

سپس با کلیک بر Save Changes تغییر بوجود آمده را ذخیره کنید. پس از اینکار  جیمیل بسته و سپس باز می‌شود و مشاهده خواهید کرد که در بالای صفحهٔ جیمیل  کنار نشانی پستی‌تان عبارت Offline0.4 ظاهر شده است.
روی عبارت Offline0.4  کلیک کنید.  در پنجرهٔ جدید، گوگل از شما اجازهٔ استفاده از چرخ دنده هایش را می‌خواهد. در صورتی که در مکان عمومی نیستید یا از کامپیوتر مشترکی استفاده نمی‌کنید روی Next کلیک نمایید.
در پنجرهٔ جدید جیمیل اجازه می‌خواهد تا اطلاعات لازم را روی رایانه تان ذخیره کند. با کلیک روی  I trust this site و روی Allow نشان دهید به گوگل اعتماد دارید و این اجازه را صادر نماید.  جیمیل اطلاعات لازم را روی رایانه تان ذخیره می‌کند.
همچنین از شما می‌خواهد اجازه دهید میانبری را روی رایانه تان بسازد. شما با کلیک روی چهار گوش‌ها تعیین می‌کنید این میانبر روی Desktop یا Start menu یا Quick launch bar یا روی همگی ایجاد شود. با کلیک روی عبارت Never allow this shortcut میانبری ایجاد نخواهد شد. سپس روی OK کلیک کنید.
بسته به میزان اطلاعات موجود و سرعت اینترنتان دقایقی طول می‌کشد تا اطلاعات مورد نیاز برای اقدامات بعدی روی رایانه‌ تان بارگذاری شوند. در پایان کار با ظاهر شدن نشانهٔ  این پنجره را ببندید.

ورود به جیمیل  پس از قطع ارتباط با اینترنت:
از این پس می‌توانید در ساعاتی که به اینترنت وصل نیستید، با نوشتن نشانی پستی جیمیل mail.google.com یا با کلیک بر آیکن جیمیل آفلاین – اگر آن را ایجاد کرده اید – و وارد نمودن شناسه یا ایمیلتان وارد صندوق پستی خود شوید.  نامه هایتان را مطالعه و بایگانی نمایید یا به آنها پاسخ دهید. با هر بار اتصال جدید به اینترنت اطلاعات بروز می‌شوند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر