در چنین روزی- هیت لجر

در چنین روزی، ‏۴ آوریل سال ۱۹۷۹ میلادی، هیت‌کلیف اندرو لجر Heathcliff Andrew Ledger بازیگر استرالیایی و برندهٔ اسکار دیده به جهان گشود.هیت لجر

هیت لجر در شهر پرث در غرب استرالیا به دنیا آمد. مادرش سلی لجر بل رمشاو معلم زبان فرانسه و پدرش کیم لجر رانندهٔ اتومبیل‌های مسابقه‌ای و مهندس معدن بود. نام هیت و کیت خواهرش ، از روی شخصیت‌های اصلی کتاب بلندی‌های بادگیر اثر امیلی برونته برداشته شد. هیت اولین تجربه‌های بازیگری‌اش را در ۱۰ سالگی در مدرسهٔ گیلدفورد در نقش پیتر پن تجربه کرد. در فیلم‌های بسیاری چون میهن پرست، ضیافت هیولا، قصهٔ یک شوالیه، چهار پر، ند کلی، فرمان، و برادران گریم کوهستان بروکبک و شوالیهٔ سیاه نقش‌آفرینی کرد و موفق شد جایزه گلدن گلوب را برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد فیلم شوالیه سیاه و جایزه اسکار را برای بهترین بازیگر مرد نقش دوم همین فیلم بدست آورد.

روز ۲۲ ژانویهٔ ۲۰۰۸، پیکر هیت در آپارتمانش در طبقهٔ چهارم ساختمانی در خیابان ۴۲۱ بروم در محلهٔ سوهوی نیویورک پیدا شد. دو هفته بعد، مرگش  تصادفی و بر اثر مسمومیت شدید در نتیجه‌ٔ مصرف هم ‌زمان چندین نوع قرص ضد اضطراب و مسکن و خواب ‌آور اعلام شد.

از ویکیپدیا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر