آموزش تصویری ساخت ایمیل یا آی دی ID در یاهو Yahoo

چگونه آیدی یاهو یا صندوق پست الکترونیک (ایمیل) یاهو داشته باشیم‌؟

گام اول برای چت کردن و نامه نگاری با استفاده از سرویس رایگان یاهو ایجاد صندوق پستی می‌باشد. برای این کار پس از وصل شدن به اینترنت به صفحهٔ اصلی یاهو به نشانی Yahoo.com بروید و روی Sign Up (عضو شوید) کلیک نمایید.


صفحهٔ جدیدی باز می‌شود و یاهو از شما می‌خواهد که برای عضویت به پرسش‌ها پاسخ دهید و آی دی و رمزی برای خود انتخاب نمایید.

۱- در باره خودتان بگویید Tell us about yourself


نام من My Name:
در خانه‌های مربوطه، نام First name و نام خانوادگی Last name خود را با حروف انگلیسی وارد کنید، بهتر است از نامی مستعار استفاده کنید، و چون در نامه‌هایی که به دوستانتان خواهید نوشت این نام خواهد آمد‌، بهتر است نامی محترم و با کلاس انتخاب شود.
جنسیت Gender :
با کلیک روی چهار گوش آبی رنگ کنار Select One یکی از دو حالت مذکر Male یا مونث Female را انتخاب و روی آن کلیک نمایید.
تاریخ تولد Birthday :
با کلیک روی چهارگوش آبی رنگ کنار Select Month یکی از ماه‌ها را انتخاب و کلیک نمایید. در خانهٔ روز Day یکی از روز‌های ماه را به عدد بنویسید و در قسمت سال Year باید مطابق سال میلادی سال تولد خود را بنویسید و بهتر است سال تولدی بزرگتر از هجده سال را برگزینید.
جایی که زندگی می‌کنم I live in:
البته یاهو کشور شما را تشخیص می‌دهد، اما می‌توانید آنرا عوض نمایید.
کد پستی Postal Code:
کد پستی پنج رقمی خود یا هر عدد پنج رقمی دیگری را وارد کنید. اگر یاهو با اخطاری قرمز رنگ کد پستی شما را نپذیرفت در قسمت جایی که زندگی می‌کنم I live in یکی از کشورهایی که کد پستی ندارند انتخاب کنید مانند Afghanistan یا Aruba یا Iraq

۲- آی دی و رمز عبوری را انتخاب کنید Select an ID and password


آی دی و ایمیل یاهو Yahoo! ID and Email:
آی دی ID مخفف Identification به معنای هویت می‌باشد که همراه با علامت @ و عبارت yahoo.com ایمیل شما را تشکیل خواهند داد. در جلوی Yahoo! ID and Email باید کلمه یا عبارتی را انتخاب و وارد کنید که از این پس به عنوان آی دی یا هویت یا شناسه یا نام کاربری و قسمت اصلی ایمیل شما شناخته خواهد شد. کلمه یا عبارت انتخابی شما باید متشکل از حروف انگلیسی و یا حروف همراه اعداد یا علامت آندرلاین «_» و یا یک دات « ‌. » باشد و حتما با یک حرف شروع شود و حروف بدون هیچگونه فاصله از هم نوشته شوند.
تعداد حروف و اعداد و علامات انتخابی باید حداقل چهار و حداکثر ۳۲ عدد باشد. کلمات طولانی تر یا دور از ذهن فورا انتخاب می‌شوند. با کلیک روی علامت Check متوجه می‌شوید که آی دی شما پذیرفته شده است و در غیر این صورت می‌توانید یکی از چند آی دی پیشنهادی یاهو را برگزینید. همچنین با کلیک روی چهارگوش آبی رنگ کنار yahoo.com می‌توانید یکی از ایمیل های جدید یاهو ymail.com یا rocketmail.com که امکان پذیرش آی دی کوتاه و زیبا تر در آنها بیشتر است را برگزینید، گرچه در صورت انتخاب یکی از این دو در هنگام چت کردن باید تمامی عبارت ایمیل را وارد نمایید.
با طی این مرحله شما دارای ایمیلی مانند این example@yahoo.com خواهید شد که با آن می‌توانید برای دوستانتان نامه بفرستید و یا چت کنید. در این مثال example همان آی دی انتخابی شماست.
رمز عبور Password: در انتخاب رمز عبور چند نکته را مد نظر داشته باشید: کلمه یا عبارت انتخابی باید دارای شش الی ۳۲ حرف باشد، فاصله‌ای بین حروف وجود نداشته نباشد، از نام و آی دی تان استفاده نکنید.
رمز عبور نسبت به بزرگی و کوچکی حروف انگلیسی حساس است و اگر از شکل بزرگ حروف استفاده کردید آنرا بیاد داشته باشید؛ کامپیوترتان درحالت انگلیسی نویسی باشد، یا اگر در حالت فارسی باشد در هنگام وارد کردن رمز عبور این موضوع را مد نظر داشته باشید.


برای آنکه رمزی قوی و قابل اطمینان داشته باشید از ترکیبی از حروف و اعداد و علایم و بزرگ و کوچک بودن حروف بهره برید پیشنهاد می‌کنم عبارتی که از یاد نمی‌برید مانند سردرگم را انتخاب ولی آنرا به انگلیسی sardargom بنویسید و بکار برید. یاهو همان جا با تعداد خانه‌های سبز، ایمنی و استحکام رمز عبور را نشان‌تان خواهد داد.
در خانهٔ پایینی این قسمت Re-type Password رمز عبور انتخابی خود را مجددا وارد نمایید.

۳- چنانچه آی دی یا رمز عبورتان از فراموش کردید In case you forget your ID or password


ایمیل دیگر Alternate Email: می‌توانید در صورت تمایل و در صورتی که ایمیل دیگری دارید در اینجا آنرا بنویسید تا در هنگام فراموشی، آی دی یا رمز عبورتان به این آدرس پست شود.
پرسش‌های ایمنی Security Question: در هر مرحله یکی از پرسش‌ها را انتخاب کنید و در کادر زیرینش به آن پاسخ دهید.  پرسش‌ها فعلا به ترتیب عبارتند از:
پرسش‌های ایمنی شمارهٔ یک:
نام دایی یا عموی عزیزتان، محل اولین دیدار با همسرتان، نام بزرگترین فرزند خواهر یا برادر پدر یا مادرتان، نام یا لقب دوران بچگی‌تان، نام بزرگترین دختر خواهر یا برادر‌تان، نام بزرگترین پسر خواهر یا برادرتان، نام بهترین عمه یا خاله‌تان، محل گذران ماه عسلتان، نوشتن پرسش اختیاری. در صورت انتخاب پرسش اختیاری Type your question here کادر جدیدی بوجود می‌‌آید که باید در جلوی این کادر Specify Your Question پرسش خود و در جلوی Your Answer پاسخ خود را  به این پرسش بنویسید.
پرسش‌های ایمنی شمارهٔ دو:
محل گذران تابستان‌ها در کودکیتان، نام خانوادگی آموزگار محبوبتان، نام خانوادگی بهترین دوست دوران کودکی‌تان، محبوب‌ترین غذای دوران کودکی‌تان، نام خانوادگی اولین مدیرتان، نام زایشگاهی که بدنیا آمدید، شمارهٔ پرواز همیشگی‌تان، نام خیابان دوران کودکی و رشدتان، نام تیم ورزشی محبوبتان، نام اولین حیوان دست آموزتان، نام خانوادگی بهترین مرد در جشن عروسی‌تان، نام خانوادگی ساقدوشتان در جشن عروسی‌تان، کتاب مورد علاقه‌تان، نام خانوادگی موسیقیدان محبوبتان، نام خانوادگی شخصیت سینمایی محبوب همهٔ دوران‌هایتان، نوع اولین ماشینتان، نوع اولین موتورسیکلتتان، نویسنده محبوبتان.
پاسخ شما Your Answer: جوابهای دلخواه را به حروف فارسی یا انگلیسی به پرسش‌های انتخابی تان بدهید، پاسخ‌ها باید حداقل دارای چهار حرف باشند و سعی کنید پاسخی بدهید که هرگز آنرا از یاد نمی‌برید تا در صورتی که آی دی یا رمز خود را فراموش کردید با این پاسخ دوباره آن را بدست آورید.

کد نشان داده شده را بدون توجه به بزرگی و کوچکی حروف در خانهٔ جلوی Type the code shown  وارد کنید.


اگر قادر به تشخص کد نبودید، با کلیک روی نشانهٔ Try a new code می‌توانید کد دیگری را برای وارد کردن انتخاب کنید.

با کلیک روی خانهٔ خالی چهار گوش کنارDo you agree موافقت خود را با شرایط یاهو اعلام نمایید.
سپس روی حسابم را ایجاد کن Creat My Account کلیک نمایید. اگر تمامی موارد را درست پر گرده باشید، یاهو در صفحهٔ جدیدی با نمایش گوشه‌ای از مشخصات شما از جمله ایمیل، روز تولد، پرسش و پاسخ‌های ایمنی به شما تبریک می‌گوید. در غیر این صورت به درخواست یاهو قسمت‌های اشتباه را تصحیح نمایید.
برای اتمام کار در صفحهٔ تبریک Congratulations  روی Continue کلیک نمایید.
با قرار دادن نشانگر ماوس روی عبارت Yahoo! Mail در صفحهٔ یاهو پس از لحظاتی پنجرهٔ صندوق پستی نمایان می‌شود و شما ملاحظه می‌کنید نامه ای از سوی یاهو برایتان فرستاده شده است.  با کلیک روی Yahoo! Mail  وارد صندق پست الکترونیک خود می‌شوید.


 یاهو در پنجرهٔ کوچکی به شما خیر مقدم می‌گوید و می‌خواهد  اطلاعاتی در مورد ایمیل و امکانات آن در اختیارتان قرار دهد. شما می‌توانید با کلیک روی I've used email before این مرحله را رد کنید.

چت در ایمیل:
در صندوق پستی یاهومی‌توانید بدون نیاز به مسنجر به مبادلهٔ سریع پیامها با دوستانتان بپردازید.

از منوی New چت Chat را انتخاب کنید یا روی حرف C در کیبوردتان کلیک کنید.
در جلوی To آی دی یا ایمیل دوستتان را وارد کنید و در قسمت پایین پیامتان را بنویسید و روی Send کلیک کنید و چت نوشتاری را آغاز نمایید.

 دانلود: شما می‌توانید در قسمت دانلود‌های یاهو، مرورگر اینترنت اکسپلورر یا فایرفاکس همراه  یاهو و یا نوار ابزار Toolbar یاهو برای یکی از این دو مرورگر را دانلود نمایید و سریعتر و آسانتر به پست الکترونیک خود دست یابید.
آخرین نسخه یاهو مسنجر را از سایت یاهو و اگر در ایران هستید از سایت FileHppo دانلود کنید.

***
موضوعات مرتبط:
صندوق پستی یاهو : ارسال و دریافت نامه
تغییر رمز عبور و حذف و لغو آیدی و ایمیل یاهو

آموزش تصويری ساخت جی میل - ايميل گوگل Gmail
چگونه با جیمیل نامه نگاری کنیم
آموزش ساخت پست الكترونيک لایو Live
آموزش ساخت ایمیل AOL


۴۰ نظر:

 1. سلام

  عالی بود

  ما با جدید ترینها به طور آنلاین در خدمتیم

  هر روز با پست جدید

  منتظر حضورتان هستیم[گل]

  پاسخحذف
 2. خیلی خوب بود تاجای کهمن از مطالبتون در سایتم استفاده کردم

  پاسخحذف
 3. خیلی عالی به وبلاگ من هم سری بزنید وبا نظرات خوبتان مرادلگرم کنید

  پاسخحذف
 4. من شما رو لينگ ميكونم وبلاگ خوبي داري به من هم سر بزن emdj.blogfa.com

  پاسخحذف
 5. خیلی عالی دستتون درد نکنه

  پاسخحذف
 6. خیلی عالی بود ممنون

  پاسخحذف
 7. مرسی واقعا خوب بود از کمکتون ممنونم

  پاسخحذف
 8. وای وای من اصلا از سلیقتون داخل سایت خوشم نیومد

  پاسخحذف
 9. فوق عالی دست گلت دردنکنه

  پاسخحذف
 10. از کمکتون ممنونم عالی بود

  پاسخحذف
 11. اگه هر کاری کنی صفحه یاهوبازنشه چی لطفا کمک کنید ممنون

  پاسخحذف
 12. تشخیص کدها بسیار مشکل است اگر ممکن است واضح تر انتخاب شوند چون یسیار موجب اتلاف وقت می شود

  پاسخحذف
 13. دمت گرم خيلي عالي بود

  پاسخحذف
 14. سلام
  عالللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللي بود
  ممممممممممممممممنووووووووون

  پاسخحذف
 15. بابا تو ديگه كي هستي
  دست شيطونو بستي
  با اين اموزشي دادي
  همه رو آشتي دادي

  پاسخحذف
 16. ايول بابا
  شاعر هم هستي

  پاسخحذف
 17. اول متوجه نشدم اما درست شد خيلي نمره ميدم200000

  پاسخحذف
 18. بابادمت گرم عااااااااااااالي بودهيچ وقت لطفتو فراموش نمي كنم

  پاسخحذف
 19. خیلی عالی بود ممنون

  پاسخحذف
 20. درزتون درد نکنههههههههههههههههههههههههههههههههههه

  پاسخحذف
 21. خیلی کمکم کرد ممنون

  پاسخحذف
 22. پیش ازاینیکه اینجا نوشته کمکم کرد خیلییییییییییییییییییییییییییییی عالی بود

  پاسخحذف
 23. سلام من تو ساختن ایدی مشکل دارم برای من تو صفحه ثبت نام گزینه do you agree?اصلا وجود نداره که تو مربعش کلیک کنم لطفا کمکم کنید.

  پاسخحذف
 24. اسم:نعمت الله
  شغل:کارمندسفارت ترکیه
  کشور:افغانستان
  ایمیل:nematullahnoree@yahoo.com
  تشکرازمعلومات مفیدتان ازاینکه نظر به معلومات مفید شما صاحب ایمیل شدم دست تان دردنکنهږږږ

  پاسخحذف
 25. سلام من جواد هستم از افغانستان شهرک المهدی
  تشکر از معلومات خوب بود بد نبود کفش کهنه در بیابان نعمت است
  افرین نمره 18.99=19 را بهت میدم
  تشکر باز هم خوب بود

  پاسخحذف
 26. یاسین از امریکا من تازه سایت های ایرانی را باز کردم افرین ایران هم پیشرفت کرده اینها قدیمی شده اگر چیز های جدید تری هست بفرست بهتره
  بای
  bye bye dear

  پاسخحذف
 27. اگر یاهو این پیام رو بده باید چیکار کرد؟
  This page requires that you have Javascript enabled on your browser. If you're not sure how to do this, click here.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ممنون از راهنمای شما بابت ایمیل سازی امیدوارم در کارهایتان موفق باشید به امید دیدار

   حذف