آموزش تصويری ساخت جیمیل - ايميل گوگل

جیمیل Gmail ایمیلی رایگان و با امکانات بسیار و ساده می‌باشد.

چگونگی ساخت و ایجاد صندوق پست الکترونیک جیمیل‌

ابتدا در صفحهٔ اصلی گوگل google.com بر روی Gmail کلیک نمایید.


سپس در صفحهٔ باز شده بر روی Create an account کلیک نمایید.


در صفحهٔ جدید در خانهٔ جلوی First name نام و در خانهٔ جلوی Last name نام خانوادگی واقعی یا مستعار خود را به انگلیسی یا فارسی وارد نمایید و در خانهٔ جلوی Desired Login Name کلمه یا عبارت دلخواه خود را به انگلیسی وارد نمایید‌، این کلمه یا عبارت که بزودی بخشی از ایمیل و یا شناسه یا نام کاربری‌تان username خواهد شد، می‌تواند نام شما‌، ترکیبی از نام و نام خانوادگی و یا هر کلمه و عبارت با یا بدون معنی دیگری باشد‌. این کلمه می‌تواند ترکیبی از حروف یا حروف و اعداد و یک نقطه «.» باشد، ولی باید شش الی سی حرف یا حرف و عدد داشته باشد و با حرف یا عدد شروع شود.

با کلیک روی check availability گوگل کلمه پیشنهادی شما را می‌پذیرد is available و یا در صورتی که این کلمه را کسی پیش از شما به کار گرفته باشد‌، با عبارت is not available, but the following user name are کلمات دیگری را به شما پیشنهاد می‌کند که می‌توانید یکی از آنها را برگزینید و یا کلمهٔ تازه‌ای را مجددا پیشنهاد و آزمایش کنید. با پذیرش نهایی این کلمه‌، ایمیل شما به صورت username@gmail.com خواهد شد که در آن username همان کلمهٔ انتخابی شما می‌باشد .


در خانهٔ جلوی Choose a password باید رمز عبور Password انتخابی خود را بنویسید و در خانهٔ جلوی Re-enter password همین رمز را مجددا وارد نمایید.
رمز انتخابی شما باید دستکم دارای هشت حرف و یا ترکیبی از حروف و اعداد و علائم باشد، رمز عبور نسبت به کوچک و بزرگی حروف حساس می‌باشد، پس موقع انتخاب یا وارد نمودن رمز به وضعیت دکمهٔ Caps Lock در صفحهٔ کلیدتان توجه نمایید، همچنین صفحهٔ کلید را در حالت انگلیسی قرار دهید تا بعد با مشکلی مواجه نشوید. برای داشتن رمزی قوی و ایمن از ترکیب حروف و علایم و اعداد و بزرگی و کوچکی آنها استفاده نمایید، در انتخاب رمز از نام و نام خانوادگی و شناسه کاربری و روز تولد و امثال آن پرهیز نمایید، از قراردادن پشت سرهم اعداد چون 1234 و حروف چون qwert بپرهیزید، از تکرار حروف و اعداد چونaa11 اجتناب کنید، می‌توانید عبارتی را که فراموش نخواهید کرد مانند شبی شیرین را به انگلیسی shabishirin بکار برید، هرگز رمز عبور خود را در جایی یادداشت نکنید، به کسی نگویید، ایمیل نکنید و در فواصل معين آنرا عوض نمایید. خط Password strength قدرت و امنیت رمز تان را به شما نشان خواهد داد، و نشانهٔ سبز رنگ Strong به معنای انتخاب رمزی مستحکم و قوی از طرف شماست.

در صورتیکه افراد دیگری از کامپیوترتان استفاده می‌نمایند و یا در محل‌های عمومی از کامپیوتر بهره می‌برید علامت کنارStay signed in را با کلیک کردن بر دارید‌، در غیر اینصورت کامپیوترتان رمز و شناسهٔ شما را در خاطر خواهد داشت.


گوگل در صورتیکه مایل باشید‌، تاریخچه‌ای از تمامی وبگردیهایتان ایجاد می‌کند و در دسترستان می‌گذارد‌، در صورتیکه فعلا نیاری به این مورد نمی‌بیند‌، علامت کنار Enable Web History را با کلیک کردن بردارید‌.


یکی از پرسشهای ایمنی را انتخاب و پاسخی به آن به انگلیسی یا فارسی بدهید. در صورتی که رمز خود را فراموش نمایید، گوگل همین سئوال را از شما خواهد پرسید و شما باید همین پاسخ را به آن بدهید تا مجددا رمز عبور خود را دریافت نمایید، پس در جلوی Answer پاسخی بدهید که فراموش نخواهید کرد، پرسش‌ها فعلا بترتیب عبارتند از شماره پرواز‌، شماره کارت کتابخانه‌، اولین شماره تلفن و نام اولین آموزگار‌تان و یک پرسش اختیاری، در صورت انتخاب پرسش اختیاری Write my own question، کادر دیگری اضافه می‌شود که باید در آن پرسش دلخواه خود را وارد کنید و سپس پاسخ خود را بنویسید.

در صورتیکه ایمیل دیگری داشته باشید، می‌توانید آنرا در کادر جلوی Secondary email وارد نمایید تا در هنگامیکه رمز خود را فراموش نمودید گوگل آنرا به این ایمیل ارسال نماید‌.


در خانهٔ جلوی Location نام کشور شما نوشته شده که می‌توانید با استفاده از نوار لغزنده آنرا عوض نمایید و در خانهٔ پایینی آن کلمهٔ به نمایش در آمده را برای تائید وارد نمایید.

با کلیک روی عبارت I accept. Create my account موافقت خود را با شرایط گوگل اعلام نمایید تا گوگل اشتراک شما را ایجاد نماید.
در صورتیکه کارتان بدون اشتباه باشد به صفحه دیگری می‌روید و در غیر اینصورت گوگل با خط قرمز به نکاتی که اشتباه نموده اید اشاره می کند تا آنرا تصحیح نمایید.
در صفحهٔ بعد، گوگل به شما تبریک می‌گوید و می‌توانید با کلیک روی عبارت Show me my account به صندوق پستی خود وارد شوید.
در صندوق پستی تان مشاهده می‌نمایید که گوگل اولین نامه را برایتان ارسال کرده و شما با داشتن فضای حدود 7000 MB در جیمیل‌، هیچگاه نیاز نخواهید داشت تا نامه ای را پاک کنید. همچنین قادر خواهید بود تا از درون صندوق پستی جیمیل با دوستانتان چت کنید. بدلیل تحریم امریکا در حال حاضر امکان چت تصویری از درون صندوق پستی برای ایرانیان وجود ندارد.
ایجاد اعتبار واشتراک در گوگل فارسی با ایمیلی دیگر
شما می‌توانید به صفحهٔ فارسی گوگل به این نشانی google.com/intl/fa بروید و با کلیک روی ورود و در صفحهٔ بعد روی همین حالا یک حساب کاربری ایجاد کنید به صفحهٔ کاملا فارسی شده ایجاد اعتبار در گوگل بروید و با وارد کردن ایمیل هر سرویس دیگری چون یاهو مشترک گوگل شوید تا به همهٔ امکانات گوگل دسترسی داشته باشید.

برای چت کردن می‌توانید گوگل تاک Google Talk را از سایت گوگل در اینجا و اگر نشد از سایت Filehippo در اینجا دانلود کنید. برای چت می‌توانید از صفحهٔ iGoogle و نیز از داخل صندوق پستی جیمیل برای اینکار استفاده نمایید. شما می‌توانید با دوستان خود علاوه بر چت نوشتاری با نصب افزونه ای از طریق صندوق پستی جیمیل چت صوتی و تصویری بنمایید.

با دانلود آخرین نسخهٔ نوار ابزار یا تولبار گوگل برای اینترنت اکسپلورر و یا فایر فاکس از اینجا و اگر نشد از سایت Filehippo در اینجا می‌توانید هر زمان‌، با وصل شدن به اینترنت از رسیدن ایمیل هایتان با خبر شوید‌.مطالب مرتبط:
آموزش نامه نگاری با جیمیل
چگونه جیمیل را حذف کنیم
درج تصویر در متن نامهٔ جیمیل
دسته بندی خودکار نامه‌ها در جیمیل پیش از رسیدن نامه‌ها
برچسب گذاری و طبقه‌بندی نامه‌ها در جیمیل
آموزش تصویری ساخت ایمیل یا آی دی در یاهو Yahoo
صندوق پستی یاهو : ارسال و دریافت نامه
آموزش ساخت پست الكترونيک لایو Live
آموزش ساخت ایمیل AOL

۴۶ نظر:

 1. بسیار از راهنمایی شما متشکرم.

  پاسخحذف
 2. واقعا خيلي خيلي از راهنماييت ممنونم
  موفق باشي

  پاسخحذف
 3. چرا بعد از وارد كردن اطلاعات گوگل شماره موبايل براي ايجادكد ميخواهد؟

  پاسخحذف
 4. از راهنمايي شما بسيار سپاس گذارم
  thanks alot

  پاسخحذف
 5. چرا پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی، گوگل برای فعال کردن جیمیل با این عنوان Verify your account تقاضای شماره موبایل می‌کند تا کد فعال کننده از طریق پیام کوتاه فرستاده شود؟

  گوگل دلیل اینکار را جلوگیری از سوء استفادهٔ افراد به منظور حمایت کاربرانش و جلوگیری از امکانی برای فرستندگان هرزنامه و ایمیل‌های تبلیغاتی عنوان می‌کند.
  اشتباهات مکرر در پر کردن درخواست جیمیل و یا تقاضاهای پی در پی و یا استفاده از ف‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ ی‍ل‍‍‍‍‍‌‌ ت‍‍‍ر‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍شکن ممکن است که جیمیل را به این گمان بیندازد که با یکی از فرستندگان اسپم یا هرزنامه‌ها سر و کار دارد.
  اگر در ایران هستید از آنجایی که حالیا امکان ارسال پیام کوتاه از سوی گوگل برای ایران وجود ندارد، بهتر است درخواست جیمیل را به زمانی دیگر موکول کنید و یا شمارهٔ موبایل یکی از دوستان و اقوام خود را در دیگر کشور‌ها وارد کنید تا کد فعال کننده فرستاده شود.

  پاسخحذف
 6. از راهنمایی های شما ممنونم امیدوارم که موفق به ساختم جمیل شوم و دوباره از راهنمایی های شما برای پروژه های بهرهمند شوم .

  پاسخحذف
 7. بسیار ممنونم ازراهنماییتان

  پاسخحذف
 8. واقا از راهنمایی هاتون ممنون و تشکر.
  ولی یه سوال من پسووردمو وارد می کنم و دفعه دوم هم مثل همون میزنم اما نمیدونم چرا هر پسووردی رو که وارد میکنم میگه اشتباهه؟حتی shabishirin رو هم امتحان کردم ولی جواب نمیده که نمیده!

  پاسخحذف
 9. دوست گرامی
  رمز عبور و تکرار آن را باید حرف به حرف وارد کنید و از Copy و Paste بپرهیزید. اگر رمزتان را حرف به حرف وارد کرده اید، همانطور که می دانید، برای حفظ امنیت گوگل رمزتان را نشان نمی دهد و در این حال شما نمی توانید با قاطعیت بگویید که رمزم را درست وارد کرده ام.
  موفق باشید.

  پاسخحذف
 10. سلام
  ببخشید آقا یا خانوم تهرونی من چندین دفعه رمزهای زیادی با دقت وارد کرده ام ولی باز هم همان صفحه را می آورد و فقط جای پسوورد و تکرار آن و جای تایپ حروف (برای امنیت) قرمز رنگ می شود حالا نمیدانم مشکل از کامپیوتر من است یا از سایت؟

  پاسخحذف
 11. دوست گرامی
  در این صورت پیشنهاد می‌کنم برای ثبت نام در جیمیل از فیل‍ترش‍‍‍ ک‍ ن اولتراسرفUltraSurf استفاده کنید.

  پاسخحذف
 12. سلام من همونیم که میگفتم رمزم رو اشتباه میگیره
  من ویندوزمو عوض کردم حالا یه ایمیل واسه خودم دارم

  پاسخحذف
 13. مبارک!
  گر چه فکر نمی‌کنم منظورتان این باشد که برای ایمیل دار شدن باید ویندوز عوض کرد؟

  پاسخحذف
 14. چند ایمیل
  چطور بسازیم

  پاسخحذف
 15. ابتدا در سایت گوگل google.com یا از درون صندوق پست جیمیل تان روی sign out کلیک کنید تا از نام کاربری خود خارج شوید و سپس تقاضای ایمیلی جدید بنمایید.

  پاسخحذف
 16. ازاهنمايي نكته به نكته ممنون

  پاسخحذف
 17. مرسی-امتحان میکنم اگه به مشکلی برخوردم مزاحمتون میشم

  پاسخحذف
 18. مرسي خوب بودمي شديه كارايي بكني

  پاسخحذف
 19. ممنون كه خوب توضيح داديد

  پاسخحذف
 20. daghigho nokte be nokte mer30

  پاسخحذف
 21. خيييييييييييييييييييييييللللللللللللللللللي ممنونم .
  خسته نباشيد.

  پاسخحذف
 22. سلام دوست من مطمعنم همه کارها رو به درستی انجام دادم ولی گزینه ای به نامShow me my account نیست یا ندیدم لطفامنوراهنمایی کنید

  آدرس وبلاگم
  http://newjokee.persianblog.ir/

  پاسخحذف
 23. رشید هستم از ک.مانشاه واقعا دست مریزاد. موفق باشید

  پاسخحذف
 24. مرسی حالا من 1ایمیل دارم ولی چطوری باید وارد چت روم بشم؟؟؟؟

  پاسخحذف
 25. از توضیحات خوبتون ممنون بعد از دوروز سروکله زدن بالاخره موفق به ایجاد ایمیل شدم باکمک توضیحات واضح شما

  پاسخحذف
 26. در صفحه بعد گوگل نام کشور و شماره تلفن می خواهد

  پاسخحذف
 27. تا احمدی نژاد هست زندگی هست مرگ بر ضد ولایت فقیه
  ادرس وبلاگ:kmas1372.blogfa.com

  پاسخحذف
 28. سلام همون اول تو باز کردن gmailگیر میکنه اصلا باز نمیکنه یک ساعته منتظرم

  پاسخحذف
 29. سلام
  آیا کسی از دوستان میدونه چطور باید شماره موبایل رو وارد کرد و از قسمت تاییدیه به سلامت عبور کرد؟؟؟؟

  پاسخحذف
 30. سلام
  آیا اخیرا کسی از دوستان موفق به ثبت یک اکانت جیمیل شده است ؟ اگر شده خواهش می کنم در خصوص قسمت تایدیه با شماره موبایل توضیح دهد. با تشکر فررررررررررررررررررررررراوان

  پاسخحذف
 31. هر paswordy که میدهم قبول نمیکند . اگر کمکم کنید ممنون می شوم

  پاسخحذف
 32. kkkkkkkkkkkkkhhhhhhhhhhhhhyliiiiiiiiii maaaaaaaaaammmmmmnnnnnnnnoooooonnnnnnnnnn ammmmmmmmmaaaaaaaaaa badesh ye chiz dighe ham miad chizi bayad benevisim oooooonnnnnnn che

  پاسخحذف
 33. ردیف بود دست حق به همراهتون

  پاسخحذف
 34. سلام من تمام مراحل درست می رم ولی مدام پسورد ونام کشور را تایید نمی کند حسابی کلافه شدم خواهش میکنم دقیق راجب این دو مشکل مرا راهنمایی کنید تامن هم میل داشته باشم ممنونم

  پاسخحذف
 35. سلام ارسلان هستم پسوردی که وارد میکنم 8 رقمه و همونو دوباره وارد میکنم ولی باز میگه اشتباه چیکار کنم

  پاسخحذف
 36. damet garm karet 2ro3 me30

  پاسخحذف
 37. salam khili mehraboonid agretoon bakhoda

  پاسخحذف
 38. سلام من وبلاگ در مورد عکاسی دارم وبلاگ شما هم خیلی جالبه شما رو هم لینک کردم وبلاگم ببین اگه قابل دونستی وبلاگم رو لینک کن_یه سر بزن خوشحال میشم_ARMIN7.BLOGFA.COM

  پاسخحذف