از چین وارد کنید

همانطور که می‌دانید به لطف برنامه های موفق اقتصادی و سیاسی‌، صاحبان کارگاه ها و کارخانه ها یکی یکی دکانشان تخته می‌شود و آنهایی شان که بتوانند با نمونه ای از تولید شان می‌روند چین‌، و چینی های همه فن حریف‌، نمونهٔ کارشان را با برچسب ساخت ایران یا هر کشور دیگر که بخواهند‌، با نرخی بسیار ارزان تر‌، عین آب خوردن می‌سازند و می‌دهند خدمتشان‌؛ و صاحبان کالا با رهایی از هزینه های کارگاه و دستمزد و بیمه و غیره به سود بالاتر و آسان تری دست می‌یابند و کارکنانشان می‌روند که جذب خلاف و ملاف شوند و . . .
اما چیزی که تا حالا به فکر کسی جز شخص شخیص ما نرسیده اینست که آیا بهتر نیست به جای واردات کالاهای مختلف چینی از قبیل خودرو و کارت هوشمند و لباس و اسباب بازی و قالی و وسایل برقی و کامپیوتر و تلفن و کفش و قلم و پرچم و نخ و سوزن و میخ و سیخ و چماق و چه و چها  افراد چینی وارد کنیم، مثلا: کفاش چینی، عملهٔ چینی، بند انداز چینی، دلال چینی، اقتصاد دان چینی، وزیر چینی، رئیس جمهور چینی؟
شاید از این راه بتوانیم به خودکفایی ملی برسیم؟

۵ نظر:

 1. واقعا ادم بی شخصیتی هستی که همه چیز رو با عقل کوچک خودت میسنجی و در معرض نمایش عموم بالاخص جوانها میذاری

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. سید علی گدای چینی از قلم افتااده بود، البته مطمئن نیستم بین مدل چینی‌اش و اینی که هست فرقی باشد، هر دو بنجل هستند و بدرد لای جرز هم نمی‌خورند!

   حذف
 2. می تونی یه کیر چینی هم واسه کس ننت وارد کنی
  فقط حواست باشه توش نشکنه اونجای ننت زخم شه

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. این پاسخ دوست ناشناسمان نشان می‌دهد که «از چین وارد کنید» زده است به خال!

   حذف